اِنَّما خَرَجتُ لِطَلَبِ الاصلاحِ في اُمَّهِ جَدّي، اُريدُ اَن آمُرَ بِالمَعرُوفِ و اَنهي عَنِ المنکَرِ وَ اَسيرَ بِسيرهِ جَدّي وَ اَبي عَليَّ بن اَبي طالبٍ
 
Tabriz Notary  
 امروز یکشنبه 16 مرداد 1401

مناسبتهای ویژه

  بازدیدکنندگان آنلاین: 303 نفر


عضویت در کانال رسمی کانون سردفتران و دفتریاران آذربایجان شرقی در تلگرام
گواهی امضای الكترونيک
کمیسیون حقوقی و وحدت رویه
لیست مراکز درمانی طرف قرارداد
دانلود نرم افزار تلفن اسناد رسمی استان آذربایجان شرقی
دانلودها و راهنماها
دانلود فرمهای ارزش معاملاتی املاک
دانلود نرم افزار AnyDesk
     اخبار ...

رئيس سازمان بازرسي کشور؛درخصوص اسنادخودرودرحال بررسي هستيم،بزودي نتيجه اعلام مي شود.

           [ تاریخ انتشار: 1400/04/06 -  کد: 962 ]

رئيس سازمان بازرسي کشور؛درخصوص اسنادخودرودرحال بررسي هستيم،بزودي نتيجه اعلام مي شود.

«رئيس سازمان بازرسي گفت: سند خودرو مورد اختلاف ديرينه قوه قضائيه به ويژه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با نيروي انتظامي است. در حال بررسي جوانب مختلف هستيم و به زودي نتيجه نهايي را اعلام خواهيم کرد.

به گزارش خبرنگار قضائي خبرگزاري تسنيم، موضوع رسمي بودن برگ سبز صادره از سوي ناجا براي مالکيت خودرو، محل بحث و اختلاف در برخي دستگاه‌ها و نهادها و حتي زيرمجموعه‌هاي قوه قضائيه شده است. اخيراً معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در نامه‌اي به رئيس سازمان بازرسي کل کشور خواستار بررسي نظرات مسئولين پليس درباره سند رسمي شده است.

خبرنگار تسنيم نظر نهايي سازمان بازرسي کل کشور درباره اهليت داشتن يا نداشتن ناجا براي صدور سند رسمي خودرو را از حجت‌الاسلام درويشيان سؤال کرد که رئيس سازمان بازرسي کل کشور گفت: سند خودرو مورد اختلاف ديرينه قوه قضائيه به ويژه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با نيروي انتظامي است. پيش از اين بخشنامه‌اي از سوي رياست وقت قوه قضائيه در اين باره صادر شده بود و يک رأي هم از سوي ديوان عدالت در اين رابطه صادر شده است و موضوع سند خودرو بحث‌هاي مفصلي دارد.

وي افزود: اخيراً شکايتي را از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در اين باره دريافت کرديم که با توجه به سابقه موضوع و بخشنامه‌ها و آراي صادر شده و نظرات کارشناسي در حال بررسي است. همچنين ادعاهاي نيروي انتظامي هم بررسي مي‌شود که بعد از کسب نتيجه حاصله به مردم اعلام خواهيم کرد.

درويشيان با بيان اينکه ادعاي سازمان ثبت اسناد و املاک کشور قابل توجه است، ادامه داد: نگاه قوه قضائيه اين است که به اسناد رسمي و اعتبار دادن به اسناد رسمي توجه شود؛ چنانچه محاکم هم به سند رسمي توجه دارند.

رئيس سازمان بازرسي کل کشور در ادامه افزود: نکته مدنظر ديگر در اين بحث بحث حقوق دولتي است، هنگام تنظيم سند در دفاتر اسناد حقوق ثبت دريافت مي‌شود که به خزانه دولت واريز مي‌شود. همچنين ماليات دريافت شده هم به خزانه وارد مي‌شود. الان در حال بررسي جوانب مختلف هستيم و به زودي نتيجه نهايي را اعلام خواهيم کرد.»|تسنيم
   نظرات خوانندگان محترم:


نوشتن موارد ستاره دار ( نام و نام خانوادگی ، شماره دفترخانه ، نظر ) اجباری است.
 
 
     *   نام و نام خانوادگي و شماره دفترخانه:
         آدرس ایمیل ( پست الکترونیکی ) :
*   نظر :           
  
      

 
    صفحه اصلی
    پست الکترونیکی
    کنترل پنل
    اسناد رسمی آذربایجان شرقی
    تماس با ما


  کانون سردفتران و دفتریاران آذربایجان شرقی - کلیه حقوق محفوظ می باشد © 2022
 
 © 2022 The Notaries Association of East Azerbaijan - All Rights Reserved.
  Website Developed by EAZ-Notary IT