ماه شعبان المعظم و اعياد مبارک شعبانيه بر تمامي شيعيان مبارک باد
 
Tabriz Notary  
 امروز یکشنبه 29 ارديبهشت 1398

مناسبتهای ویژه

  بازدیدکنندگان آنلاین: 61 نفر


عضویت در کانال رسمی کانون سردفتران و دفتریاران آذربایجان شرقی در تلگرام
گواهی امضای الكترونيک
کمیسیون حقوقی و وحدت رویه
لیست مراکز درمانی طرف قرارداد
دانلود نرم افزار تلفن اسناد رسمی استان آذربایجان شرقی
دانلودها و راهنماها
دانلود فرمهای ارزش معاملاتی املاک
دانلود نرم افزار AnyDesk
     اخبار ...

ديدار هيات مديره شوراي عالي کانونها و جوامع سردفتري کشور با رئيس سازمان

           [ تاریخ انتشار: 1396/11/22 -  کد: 491 ]

ديدار هيات مديره شوراي عالي کانونها و جوامع سردفتري کشور با رئيس سازمان

ديدار هيات مديره شوراي عالي کانونها و جوامع سردفتري کشور با رئيس سازمان

هيات مديره شواري عالي کانونها و جوامع سردفتري کشور روز شنبه 21 بهمن 1396 به ديدار رئيس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور رفت.

در اين ديدار ضمن قدرداني  از عملکرد سازمان در ارتباط با اتخاذ مشي قانوني در موردتصميمات مرتبط با  افزايش تعداد دفاتر اسناد رسمي  در طول 8 سال گذشته، از ايشان خواسته شد با توجه به توالي فاسدي که افزايش بي رويه تعداد دفاتر اسناد رسمي دارد و همواره مورد توجه ايشان نيز بوده است عملکرد قانوني سازمان همچنان استمرار و ادامه داشته باشد.

همچنين ضمن اشاره به قطعي ها و اختلالات سامانه ثبت الکترونيک اسناد چاره جويي قطعي در اين مورد درخواست گرديد.

بعنوان درخواستي ديگر نيز مشارکت دادن هرچه بيشتر شواري عالي کانونها و جوامع سردفتري کشور در بررسيها و تصميم سازيهاي کلان مرتبط با فعاليت هاي دفاتر اسناد رسمي از ديگر مواردي بود که از رئيس سازمان خواسته شد.

ايشان در پاسخ به درخواستهاي شوراي عالي سردفتري مطالب مفصلي ايراد فرمودند.

ايشان از اينکه شغل سردفتري و ثبت اسناد نسبت به قبل جايگاه مناسبت تري در جامعه پيدا کرده است ابراز خرسندي کرد و اشاره داشت که بحث الکترونيکي کردن ثبت در برنامه پنجم که از طرف خود سازمان پيشنهاد شده بود و در مواد 48 و 211 قانون توسعه  و در ماده 12 قانون ارتقاء سلامت اداري آمده بود خوشبختانه تاکنون بيش از 90 درصد آنها که حدود 18 تکليف قانوني است انجام شده است.

وي اظهار داشت بخشي از نتايج مطلوب ما که محقق نشده شايد معلول عدم همکاريهايي است که در نهادهاي مختلف کشور وجود دارد.

رئيس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ادامه داد سامانه ثبت آني محصول صدها ميليارد تومان هزينه در کنار کار مداوم و بسياري است که با مشارکت خود دفاتر انجام شده و نتيجه آن هم اکنون در اختيار دفاتر اسناد رسمي است که بتوانند بنحو مطلوب و اطمينان بخش تري فعاليت و کار خود را انجام دهند. ايشان بعنوان مثال به اقدامات زيادي که در رابطه با اطلاعات اشخاص ممنوع المعامله انجام شده اشاره کرد که هم سردفتران و هم مردم را به لحاظ تشابه اسمي به رنج و زحمت گرفتار مي نمود و اکنون حدود 20 هزار مورد از آنها با استفاده از اختيارات قانوني کنار گذاشته شده است.

دکتر تويسرکاني در ادامه فرمودند توقع ما همدلي بيشتر در رابطه با فعاليت هايي است که مسئوليت آن را عهده دار هستيم ما بايد دست آوردها را قدر بدانيم و حفاظت و حراست کنيم که درختي که نشانده شده است بيشتر و بهتر به بار بنشيند. نحوه قدرداني را نيز رعايت هنجارها و بايدها و نبايدها دانستند که اگر انجام نشود به نقطه اول بر ميگرديم.

ايشان به عملکرد برخي دفاتر که عدم حضور خود در محل کار را با مطرح کردن قطعي سيستم براي مردم توجيه ميکنند اشاره و با اعلام انزجار شديد از اين عمل، گفتند اين رفتار، ناجوانمردانه و غيرقابل تحمل ميباشد که فردي مرتکب تخلف عدم حضور در محل کار شده و براي توجيه عملکرد خود سامانه ثبت الکترونيک اسناد را نزد مردم بدنام کند. او از برخورد بسيار شديد با تعداد زيادي از اين قبيل سردفتران در تهران خبرداد و از کانونها نيز خواست به چنين مواردي رسيدگي و برخورد مناسب صورت دهند.

 

در رابطه با افزايش تعداد دفاتر اسناد رسمي ايشان فرمودند در اين مورد حساسيت ما بر رعايت قانون بيشتر از شما هست و اقدامات سازمان در چهارچوب قانون خواهد بود لکن سازمان تکاليف قانوني طبق ماده 5 قانون دفاتر دارد و طبق آمار رسمي جاهايي در کشور وجود دارند که عليرغم داشتن جمعيت 30 تا 50 هزار نفري، هيچ دفترخانه اي در آنها نيست و تعداد اين مکانها هم کم نيستند اما بهرحال اقدامات، با رعايت قانون صورت خواهد گرفت.

در موضوع تقسيم اسناد نيز اظهار داشتند در سايه وجود سامانه ثبت الکترونيک اسناد، آمار درآمد دفاتر اسناد در اختيار سازمان هست ايشان مثالهايي از تفاوت صدها برابري سطح درآمد دفاتر اشاره فرمودند و بحث و بررسي در رابطه با نحوه اصلاح وضعيت و اعلام نتيجه به سازمان را از شوراي عالي خواستند.

 

در رابطه با قطعي سامانه توضيحات مفصلي ارائه شد. طبق توضيحات ايشان بخش زيادي از اين اختلالات مربوط به نهادهاي ديگر است و هرچند اين نهادها خود موظف به انجام کار خود ميباشند و در مورد قطعيها و اختلالات مسئول هستند، اما در عين حال از پيگيري هاي بسيار مجدانه سازمان در جهت عدم وقوع اختلالات و قطعي سيستم خبردادند و اظهار داشتند سازمان هرچند مجدانه پيگير امور هست اما نميتواند همه چيز را رسانه اي کند.

  ايشان خواستار تعامل خوب و سازنده شوراي عالي و کانونها با سازمان و بررسي امور صنفي دفاتر اسناد رسمي و اعلام نتيجه به سازمان براي اقدام شدند.

   نظرات خوانندگان محترم:


نوشتن موارد ستاره دار ( نام و نام خانوادگی ، شماره دفترخانه ، نظر ) اجباری است.
 
 
     *   نام و نام خانوادگي و شماره دفترخانه:
         آدرس ایمیل ( پست الکترونیکی ) :
*   نظر :           
  
      

 
    صفحه اصلی
    پست الکترونیکی
    کنترل پنل
    اسناد رسمی آذربایجان شرقی
    تماس با ما


  کانون سردفتران و دفتریاران آذربایجان شرقی - کلیه حقوق محفوظ می باشد © 2015
 
 © 2015 The Notaries Association of East Azerbaijan - All Rights Reserved.
  Website Developed by EAZ-Notary